Knižní tipy pro letošní podzim

Máte děti a těšíte se, jak za dlouhých podzimních a zimních večerů budete doma číst a číst? Pak mám pro vás skvělý tip. Petra Zlatohlavá Vojtová z DoubleBubble vydává Praktický průvodce anglickými knížkami pro děti. Petřino rozsáhlé portfolio produktů určených pro výuku angličtiny jsme představili zde. V dnešním článku si ukážeme žhavou novinku letošního roku.

Ucelený přehled anglických knížek pro děti na českém trhu dosud chyběl. Jako lektorka i jako máma dvou dětí jsem si vždy knížky vyhledávala sama, brouzdala nejrůznějšími e-shopy, obcházela knižní veletrhy nebo si vyměňovala informace a zkušenosti s dalšími kolegyněmi.

Praktický průvodce anglickými knížkami pro děti usnadňuje rodičům, lektorům a učitelům angličtiny orientaci v pestré nabídce dětských titulů. Je rozdělený do kategorií zaměřujících se na rozvoj nejrůznější dovedností. Setkáte se zde s miniknížkami pro nejmenší, knížkami podporujícími senzomotorický vývoj nebo knížkami okénkovými. Možná dokonce i vy sami jste v dětství rádi četli knížku s pohyblivými prvky, odkrývacími záložkami s překvapením apod.

Pro nácvik výslovnosti jsou zde říkankové a rytmizované knihy. Nechybí příběhy na pokračování, pohádky a komiksy. Velmi oceňuji kapitoly věnované prvnímu čtení a vzdělávacím publikacím. Praktický průvodce anglickými knížkami pro děti neobsahuje jen suchý výčet doporučených knih, ale najdete zde i půvabné ilustrativní fotografie. Můžete si tak vybrat vhodný titul podle grafiky, která se líbí právě Vašemu dítěti nebo malému studentovi. Nechybí odkazy na další internetové zdroje jako je YouTube, kde najdete spoustu doplňkových materiálů. Můžete si tedy vytvořit ucelený plán hodiny s využitím různých aktivit a prvků.

Petra Zlatohlavá Vojtová přidává tipy, kde knížky můžete zakoupit nebo si je vypůjčit. V závěrečné části průvodce pak najdete seznam oblíbených autorů a nakladatelství specializujících se na dětskou literaturu.

Při četbě průvodce se ve mně střídaly pocity typu „jééé, to máme doma“ s „jak je možné, že tohle ještě neznám a nemám?“. Pořídila jsem tedy několik dalších hmatových knížek vhodných pro moje studenty se speciálními problémy učení. A na seznamu mám samozřejmě další tituly, které na objednání ještě čekají. Pokud tedy i vy dáváte přednost skutečným knížkám před těmi virtuálními, neměli byste si nechat Petřina průvodce rozhodně ujít.

Další články

blog
Radka Ketnerová

Dyslexie a výuka cizích jazyků

Jako lektorka angličtiny se specializuji na výuku dětí se specifickými potřebami učení a chování. Mezi moje studenty patří i žáci a studenti s dyslexií. Při

Read More »
blog
Radka Ketnerová

NUDNÁ HODINA, NEBO JE TO JINAK?

Určitě jste se už i vy někdy dozvěděli, že je vámi s pečlivostí připravená hodina nuda, otrava, popř. něco mnohem horšího. Dokonce, i to nejmilejší

Read More »