Online angličtina aneb jak na slovní zásobu

Tento článek je určený všem rodičům, kteří se, stejně jako my doma, znovu vyrovnávají s distanční výukou. Najdete v něm několik užitečných tipů a odkazů, které se u mých dětí a potom i mně samotné při individuální online výuce angličtiny, osvědčily při opakování a procvičování slovní zásoby.

Pokud školní výuka v průběhu jarního nouzového stavu probíhala převážně stylem „vypracujte si cvičení X na straně Y, zkontrolujeme až po návratu do školy“ a angličtina nebyla udržována ani jiným způsobem (sledování filmů, používání výukové aplikace, hodiny s online lektorem apod.), můžete se setkat s těmito problémy:

  • „vypadávají“ i základní výrazy
  • nepamatuje si slovíčka z okruhů probíraných před delší dobou
  • v ústním projevu se vyskytují chyby (výslovnost, Czenglish…), které už byly před tím odstraněny

Pokud jste, stejně jako většina z nás v téhle době, pracovně vytížený rodič, projděte si následující odkazy:

  1. British Council LearnEnglish Kids https://learnenglishkids.britishcouncil.org/ jsou opravdu skvělé stránky pro děti všech věkových kategorií. Jednotlivé aktivity jsou rozděleny na tři úrovně znalostí a dle jazykových okruhů. Stačí si vybrat téma a hned obdržíte širokou nabídku her, písniček apod. Vhodné spíše pro 1. stupeň ZŠ.
  2. Pro děti z 2. stupně osobně velmi doporučuji tyto stránky od British Council: https://learnenglish.britishcouncil.org/vocabulary . Najdete, zde tematicky řešenou slovní zásobu od začátečníků po pokročilé, včetně výslovnosti. Pod obrázky najdete vždy také několik úkolů.
  3. https://www.gamestolearnenglish.com/  jsou skvělé na procvičování gramatiky, frází i slovíček. Osobně od nich doporučuji vyzkoušet https://www.gamestolearnenglish.com/describer/ , který hrajeme s dětmi i při online výuce a moc nás to baví.
  4. https://babadum.com/ je skvělá hra, kde si můžete procvičit nejen britskou nebo americkou angličtinu, ale i španělštinu, němčinu, francouzštinu… Prostě i další jazyky, které se na ZŠ a SŠ vyučují – (celkem 21 jazyků).
  5. Na nepravidelná slovesa existuje např. :

https://www.english-online.org.uk/games/pasttense.htm nebo https://www.english-online.org.uk/games/pasttense3.htm . Pro pokročilejší potom lehce návykové: https://www.macmillandictionary.com/verb_wheel/

Pokud potřebujete poradit a nenašli jste v článku zrovna to pravé, můžete se mi ozvat na: info@anglicky-zapisnik.cz

Další články

blog
Radka Ketnerová

Dyslexie a výuka cizích jazyků

Jako lektorka angličtiny se specializuji na výuku dětí se specifickými potřebami učení a chování. Mezi moje studenty patří i žáci a studenti s dyslexií. Při

Read More »
blog
Radka Ketnerová

NUDNÁ HODINA, NEBO JE TO JINAK?

Určitě jste se už i vy někdy dozvěděli, že je vámi s pečlivostí připravená hodina nuda, otrava, popř. něco mnohem horšího. Dokonce, i to nejmilejší

Read More »