Londýn prostě žeru

Knížku Londýn prostě žeru, si autorka Lenka Požárová, sama prožila, napsala i vydala. Už to dává jejímu textu neuvěřitelnou energii a sílu, která čtenáře povzbuzuje k dalšímu čtení, prohlížení velmi povedených fotek a zkoušení receptů.

Lenka svůj pobyt v Londýně popisuje s nadhledem a lehkostí člověka, který ví, že když je na dně, jediná cesta vede vzhůru. Díky ní zjistíme, že bydlet nebo dokonce jen hledat byt v Londýně, je možná ještě složitější než v Čechách. Prostřednictvím medailonů se seznámíme s několika sympatickými lidmi, přistěhovalci, které autorka v Londýně poznala.

A když už se ocitneme na konci téhle neuvěřitelně pestré knihy, překvapí nás ještě část věnovaná tipům, kam v Londýně vyrazit. Lenka jako správný města znalý průvodce, nenabízí pouze známá místa, ale poradí vám, kam si zajít na pravou anglickou snídani nebo kde koupíte chutné pečivo.

Nechybí ani seznam ikonických londýnských jídel jako je shepherd´s pie nebo oblíbený carrot cake.

Londýn prostě žeru, je výborné čtení pro každého, kdo má rád Anglii a Londýn. Ať už jste v městě na Temži někdy byli nebo se tam teprve chystáte. Je to i skvělá knížka pro ty, kdo si myslí, že se britská kuchyně sestává pouze fish and chips a vánočního pudinku. S každou další kapitolou nám Lenka Požárová dává poznat Londýn s novou příchutí a vůní. A dokonce máte možnost některé recepty doma hned vyzkoušet. Dostala jsem ji poštou s věnováním a ve velmi neobvyklém balení – ve svačinovém papíru. Londýn prostě žeru, je zkrátka originální stejně jako jeho autork a rozhodně stojí za přečtení.

Další články

blog
Radka Ketnerová

Dyslexie a výuka cizích jazyků

Jako lektorka angličtiny se specializuji na výuku dětí se specifickými potřebami učení a chování. Mezi moje studenty patří i žáci a studenti s dyslexií. Při

Read More »
blog
Radka Ketnerová

NUDNÁ HODINA, NEBO JE TO JINAK?

Určitě jste se už i vy někdy dozvěděli, že je vámi s pečlivostí připravená hodina nuda, otrava, popř. něco mnohem horšího. Dokonce, i to nejmilejší

Read More »