Inspirativní knížka o ADHD a ADD

Knih zaměřených na problematiku poruch chování je na českém trhu celá řada. My si v dnešní recenzi představíme:

Cheryl R. Carter: Dítě s ADHD a ADD doma i ve škole (z angl. originálu Organize Your ADD/ADHD Child)

Dítě s ADHD a ADD doma i ve škole

Kniha má v podtitulu název „praktický rádce pro rodiče a učitele“ V jedenácti kapitolách poskytuje rady pro zlepšení přístupu k dětem s diagnózou ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou) nebo ADD (porucha pozornosti). Nejedná se o obecná doporučení, ale přímo o konkrétní postupy, aplikovatelné v každodenním životě běžné rodiny. Detailně rozpracovává metodu FIRST (Fun, Individualism, Rules, Simplicity, Time management). Nabízí jednoduchá řešení situací, do kterých se rodiče dětí s ADHD a ADD dostávají (zapomenuté úkoly, úklid pokoje, ztrácení školních pomůcek apod.).

Autorka pracuje s termíny jako je motivace, plánování a stanovování cílů právě s ohledem na dětský svět. Vysvětluje, jak dítě nenásilně zapojit do provozu domácnosti. Čtenář dostává praktické návody určené pro mladší i starší děti. Předposlední kapitola je věnována některým modelovým situacím, které rodiče dětí s poruchami pozornosti musí řešit. V poslední kapitole potom naleznete celou řadu šikovných tipů pro volný čas, školní práce, hospodaření časem apod. Je zde i seznam školních pomůcek, které dítěti mohou usnadnit jeho domácí přípravu. A dále pak i přehledné rozdělení domácích prací podle věku.

Od jiných titulů se stejnou tematikou se tato publikace liší právě svou názorností a praktičností a jistě najde místo v knihovničce nejednoho rodiče.

Další články

blog
Radka Ketnerová

Dyslexie a výuka cizích jazyků

Jako lektorka angličtiny se specializuji na výuku dětí se specifickými potřebami učení a chování. Mezi moje studenty patří i žáci a studenti s dyslexií. Při

Read More »
blog
Radka Ketnerová

NUDNÁ HODINA, NEBO JE TO JINAK?

Určitě jste se už i vy někdy dozvěděli, že je vámi s pečlivostí připravená hodina nuda, otrava, popř. něco mnohem horšího. Dokonce, i to nejmilejší

Read More »