Halloweenská klasika

Halloween je svátek, který mě baví. Líbí se mi vydlabané dýně. Těším se, jak si doma povíme příběh o nezdárném Jackovi a s dětmi ve školce zatančíme tradiční taneček halloweenských strašidel.

A už možná popáté sáhnu po osvědčené knižní klasice „Viděla jsem vraždu“ (v originále „Hallowe´en Party“) od Agathy Christie. Zápletku prozrazovat nebudu, ale ráda bych upozornila na tradiční hru, kterou autorka do děje zasadila.

Zápletku prozrazovat nebudu, ale ráda bych upozornila na tradiční hru, kterou autorka do děje zasadila – apple bobbing (bobbing for apples) neboli lovení jablek. Do lavoru nalijete vodu, na hladinu položíte pěkná jablka a hráč se snaží s rukama za zády, jablko uchopit zuby a vylovit. Doporučuji vyzkoušet někde venku na zahradě nebo v koupelně, prostě někde, kde nebude vadit, že všechno plave.

Další články

blog
Radka Ketnerová

Dyslexie a výuka cizích jazyků

Jako lektorka angličtiny se specializuji na výuku dětí se specifickými potřebami učení a chování. Mezi moje studenty patří i žáci a studenti s dyslexií. Při

Read More »
blog
Radka Ketnerová

NUDNÁ HODINA, NEBO JE TO JINAK?

Určitě jste se už i vy někdy dozvěděli, že je vámi s pečlivostí připravená hodina nuda, otrava, popř. něco mnohem horšího. Dokonce, i to nejmilejší

Read More »